Dosyaları resimlere dönüştürmenin kötü amaçlı yazılımları tespit etmenin çok etkili bir yolu...

Dosyaları resimlere dönüştürmenin kötü amaçlı yazılımları tespit etmenin çok etkili bir yolu olduğu ortaya çıktı.

126
0
PAYLAŞ

Makine öğrenimi adı verilen bir yapay zeka dalı etrafımızda. Facebook tarafından içerik küratörlüğü yapmak (ve bizi reklamlarla hedeflemek) için kullanılıyor, Google bunu her gün milyonlarca spam mesajını filtrelemek için kullanıyor ve OpenAI botunu mümkün kılan şeyin bir parçası, geçen yıl hüküm süren Dota 2 şampiyonu üç kez ikisi üç oyun yenmek. Görünüşte sonsuz kullanımlar var. Microsoft ve Intel, gri tonlamalı bir görüntü dönüştürme işlemi aracılığıyla kötü amaçlı yazılımları şaşırtıcı bir doğrulukla algılayan akıllı bir makine öğrenimi çerçevesi geliştirdi.

Microsoft, Statik Kötü Amaçlı Görüntü Olarak Kötü Amaçlı Yazılım Ağı Analizi veya STAMINA adlı bir blog gönderisinde (ZDNet aracılığıyla) bu teknolojiyi ayrıntılı olarak anlattı. Üç aşamalı bir süreçten oluşur. Basitçe söylemek gerekirse, makine öğrenimi projesi, ikili dosyaları alarak ve bunları iki boyutlu görüntülere dönüştürerek başlar.

(Resim kredisi: Microsoft)

Görüntüler daha sonra çerçeveye beslenir. Bu ikinci adım, görüntüleri mevcut eğitimiyle karşılaştırırken algoritmanın mevcut bilgisini geliştirmesine yardımcı olan transfer öğrenme adı verilen bir süreçtir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK